Yerba Mate Green Fuerte 200g YerbaMarket

Oranżada  

0000002590

2010000010846

8 Przedmioty

18,90 zł

Ilość

Dostawa już od 3.9 zł

Odpylona wersja klasycznej yerby z grubo cietymi listkami. Idealna propozycja dla osób, kótre dopiero zaczynająć pić mate. Jest ona o wiele łagodniejsza od oryginalnie pakowanych suszów, ponieważ nie zawiera pyłu.

Yerba Mate to nazwa naparu zbliżonego do herbaty, otrzymywanego z liści ostrokrzewu paragwajskiego (Ilex Paraguarensis), który rośnie w Paragwaju, Urugwaju i północno-wschodniej Argentynie, jest także uprawiany w Brazylii, głównie w dorzeczu rzeki Parana. Dobrze znana Indianom Guarani, ceniona przez nich głównie jako środek przeciwko zmęczeniu i łagodzący uczucie głodu, yerba mate dotarła do Europy w XVII wieku, dzięki misjonarzom jezuickim, którzy rozpropagowali ją jako alternatywę dla sprowadzanej z Azji herbaty. Oni także nadali naparowi nazwę, która wywodzi się od słowa hierba (w starohiszpańskim pisane przez y jako yerba), oznaczającego zioło, oraz mati, czyli nazwy jakiej Indianie keczua używali na określenie naczynia do jej picia. Jest bogata ona w karoten, magnez, potas, żelazo, wapń i wiele innych minerałów. Pobudza i zwiększa zdolność do koncentracji nie powodując uzależnienia. Wpływa rozluźniająco na mięsnie, obniża poziom ciśnienia krwi i poprawia krążenie.

Sposób przygotowania: 1/4-1/2 yerba mate w stosunku do objętosci naczynia, zalać wodą o temp. 70-80 st. C., aby wydobyć wszystkie wartości odżywcze należy zparzać nawet 6-7 razy.