Korund 100 mikronów 200g ECOSPA

 

0000014794

0000014794

5 Przedmioty

14,00 zł

Ilość

Dostawa już od 3.9 zł

Korund – mikrodermabrazja 100 mikronów

Skład INCI/Ingredients: Alumina

Korund przeznaczony do mikrodermabrazji jest naturalnym minerałem (wymiar cząsteczki - 75 - 106 mikronów) otrzymywanym z kryształu korindonu (drugiego co do twardości po diamencie). Jest stosowany do mikropeelingu - złuszczenia zrogowaciałej warstwy naskórka, zarówno na twarzy, jak i całym ciele. Pobudza mikrokrążenie, dotlenia skórę, jednocześnie oczyszcza i wspomaga odnowę skóry. Systematyczne stosowanie peelingu prowadzi do pogrubienia warstwy komórek skóry, a także do regeneracji. Pobudza tworzenie kolagenu oraz prowadzi do  naturalnej odbudowy tkanki. Skóra staje się znacznie bardziej wygładzona, piękniejsza, rozświetlona i elastyczna.

Złuszczenie powierzchniowych warstw skóry jest nieinwazyjne.  Korund nie wchodzi w reakcję z innymi składnikami formulacji, a także nie powoduje reakcji alergicznych.

Właściwości korundu:

Peeling korundowy przywraca blask skórze zmęczonej i szarej, poprzez usunięcie szorstkiego i zrogowaciałego naskórka. Pobudza tworzenie kolagenu oraz prowadzi do  naturalnej odbudowy tkanki, dzięki czemu jest niezwykle przydatny przy drobnych zmarszczkach. Wspomaga zmniejszenie rozszerzonych ujść gruczołów łojowych tzw. porów, a także przebarwień. Przydatny w walce z rozstępami, bliznami oraz cellulitem. Jest doskonałą alternatywą dla osób nietolerujących peeling chemiczny.

Zastosowanie:

  • Korund może być używany 1-2 razy w tygodniu w stężeniu 5 - 25% w połączeniu z:

- kwasem hialuronowym (roztworem 1%)

- wybranym olejem

- żelem do mycia

- emulsją 1-2 razy w tygodniu.

  • Peeling zalecany jest szczególnie przed aplikacją serum na skórę (poprawia wchłanianie substancji aktywnych).

Uwagi: Nie wykonywać mikropeelingu skóry w przypadku zakażenia wirusowego skóry, bakteryjnego i grzybiczego, trądziku krostkowego, trądziku różowatego, cery naczynkowej, nadżerki, uszkodzeń i ran na skórze, nowotworów skóry, zabiegów chirurgicznych (do 2 miesięcy).