Masło Shea Nilotica 100g ECOSPA

 

0000015137

0000015137

3 Przedmioty

28,00 zł

Ilość

Dostawa już od 3.9 zł

Masło shea Nilotica nierafinowane, tłoczone na zimno - odżywia, natłuszcza i uelastycznia skórę

Składniki INCI/Ingredients:  Vitalleria nilotica (Shea) Fruit Butter

Masło Shea Nilotica ECOSPA bogate jest w kwasy tłuszczowe, które nie ulegają zmydleniu (pochodne kwasu oleinowego), które decydują o jego wartościach regenerujących i uelastyczniających. Wykazuje znaczną efektywność w leczeniu suchej i spękanej skóry, wyprysków, łuszczycy oraz poparzeń słonecznych.
Odmiana nilotica masła shea, wywodzi się z gatunku Vitellaria nilotica porastającego dolinę Nilu. Od powszechnie stosowanych gatunków zachodnich (Vitellaria paradoxa) różni się składem chemicznym i zastosowaniem. W temperaturze pokojowej jest półpłynne, kremowe i bardziej miękkie niż odmiana zachodnia. Szybciej się wchłania i ma słodszy, orzechowy zapach, a jednocześnie wyższe wartości terapeutyczne. Odmiana nilotica kierowana jest głównie do osób, których skóra wymaga głębokiego nawilżenia (skóra sucha, wrażliwa, dziecięca, problematyczna).

Właściwości kosmetyczne masła shea Nilotica:

Odmiana nilotica masła shea obfituje w witaminę F, która nadaje mu właściwości nawilżające i przywracające elastyczność skórze. Jest również bogate w witaminę E, która chroni skórę przed atakiem wolnych rodników, przyspieszających procesy starzenia.
Masło shea jest inhibitorem elastazy – enzymu, który rozkłada elastynę odpowiedzialną za sprężystość skóry. W związku z tym stanowi istotny składnik produktów przeciwzmarszczkowych.
W niewielkim stopniu chroni również przed promieniowaniem UV (SPF ok. 6).

Zastosowanie:

  • Znajduje zastosowanie w kremach i mleczkach do skóry suchej, wrażliwej i problematycznej.

  • Jest składnikiem kremów zmiękczających do dłoni i stóp.

  • Stosuje się go w szamponach, odżywkach i maskach do włosów łamliwych, suchych i zniszczonych.

  • Może być składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do cery dojrzałej (zwłaszcza pod oczy).

  • Jest popularnych składnikiem produktów na rozstępy.

  • Znajduje zastosowanie w produktach po opalaniu.

  • Może być stosowany jako balsam do ust.

  • Stosuje się go w masłach do masażu.


Uwaga: Masło nilotica w naszej ofercie produkowane jest przez lokalną społeczność w Kenii. Posiada charakterystyczny, wyczuwalny zapach. Testy zapachowe zalecamy przeprowadzać poprzez rozsmarowanie małej porcji masła na zewnętrznej części dłoni.